ČAČAK DOBIJA MUZEJ POEZIJE: Otvaranje planirano za 26. maj, biće izloženi i rukopisi čuvenog nobelovca!

10:37

17.02.2023

Podeli vest:

RINA.rs

Nacionalna prestonica kulture u 2023. godine je grad Čačak, a jedan od programa u okviru ove manifestacije biće i otvaranje Muzeja poezije koje je planirano za 26. maj u okviru Disovog proleća. Muzej poezije biće smešten u Gradskoj biblioteci „Vladislav Petković Dis“ i podrazumevaće jednu potpuno novu celinu u ovoj ustanovi kulture.

– U policama Muzeja biće izložene knjige, artefakti, brojni rukopisi. Ovo je ideja koja nas sve okuplja oko poezije. U izradi je aplikacija ovog muzeja, a na otvaranje će biti pozvani svi živi laureati Disovog proleća da prisustvuju to značajnom događaju, rekla je Marija Radulović zamenica direktora Gradske biblioteke u Čačku.

U zbirci Muzeja poezije naći će se i rukopis Disove pesme “Možda spava“ u prevodu na nemački nobelovca Petera Handkea, koji je pre 10 godina bio gost Disovog proleća i dobitnik je specijalne plakete.

– Jedan od osnvnih ciljeva osnivanja i otvaranja Muzeja poezije u Čačku jeste da se pisana reč i poezija što više približe mlađim generacijama, zaljučila je Radulović.

(Pančevac/RINA)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre postavljanja komentara, molimo pročitajte i složite se sa uslovima korišćenja


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.