AK DINAMO NA TAKMIČENJU U BG Ksenija i Novak osvojili medalje

10:38

12.02.2024

Printscreen/IG/ak.dinamo_pancevo

Poslednja provera pred pionirsko prvenstvo Srbije u dvorani iskorišćena je na takmičenju pod nazivom ,, Otvoreno prvenstvo Beograda za pionire“. Takmičenje je održano u atletskoj dvorani u Beogradu. AK,, Dinamo“ Pančevo imao je šest takmičara, ostvareno je 5 ličnih rekorda i osvojene su dve medalje.

Pančevačka atletičarka Ksenija Mrkela nastupila je u trci 300m, osvojila treće mesto i ostvarila lični rekord 41,99.

Druga medalja je osvojena na 2000m a osvojio je Novak Perišić istrčavši trku sa novim ličnim rekordom od 6:23,00. Novak je novo ime AK,, Dinama“ i jedna od glavnih uzdanica za osvajanje medalje na predstojećem prvensvu Srbije za pionire.

Odličan nastup imao je Danilo Jovanov u bacanju kugle koji je ličnim rekordom 9,85 osvojio četvrto mesto. Jana Grujić je istrčala lični rekord na 300m 47,40.