Tamburaši iz Sakula osvojili prvo mesto na Republičkoj smotri mladih

16:00

18.06.2025

Podeli vest:

Foto: Printscren/ Glas Opova

Tamburaški orkestar Osnovne škole „Zoran Petrović” iz Sakula, koji je predvodio nastavnik Dorel Marjanu iz Glogonja, osvojio je prvo mesto na 25. republičkoj smotri orkestara osnovnih škola i osnovnih muzičkih škola Srbije.

To takmičenje je održano nedavno u Karlovačkoj gimnaziji u Sremskim Karlovcima, a pomenuti sastav se predstavio aranžmanima koje je napisao njihov mentor.

Oni su odsvirali kompozicije „Ah, što volim” Johana SebastijanaBaha, „Na studencu” Božidara Trudića, kao i tri starogradske pesme.

U sakulskom tamburaškom orkestru je sviralo sedamnaestoro učenika uzrasta od petog do osmog razreda, a njime je dirigovao Dorel Marjanu.

Na pomenutoj republičkoj smotri, koju organizuje Udruženje muzičkih i baletskih pedagoga Srbije, stručnom žiriju i publici se predstavilo deset orkestara iz cele države.

Pored toga što je nastavnik muzičke kulture u pomenutom selu, Marjanu je poznat i kao član orkestra glogonjskog KUD-a „Veselija”, s kojim je takođe osvajao brojna priznanja.

(Pančevac/J. Filipović)

Sakule: Prvo mesto za tamburaše na Republičkoj smotri osnovnih škola

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre postavljanja komentara, molimo pročitajte i složite se sa uslovima korišćenja


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.