CRVENA ZVEZDA OPET POBEDILA PARTIZAN: Crveno-beli obezbedili majstoricu u finalu ABA lige

21:24

20.06.2023

printscreen/Arena

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u četvrtoj utakmici finala plej ofa rezultatom 68:56.

Zvezda je tako izjednačila na 2:2 u seriji i izborila peti odlučujući meč.

Partizan je bolje počeo meč i poveo 6:12. Zvezda je serijom 14:1 i sjajnom odbranom u potpunosti preokrenula rezultat vodi sa 20:13 na kraju prve deonice

Izuzetno mali broj poena u ovoj deonici, Zvezda nije postigla koš punih pet minuta i Partizan je stigao do 20:20. Ipak serijom u finišu i sjajnom odbranom crveno-beli na odmor odlaze sa +8 32:24

Zvezda je u trećoj četvrtini zahvaljujući sjajnom Dobriću i odličnoj odbrani došla do +17 49:32, Partizan je serijom 7:0, stigao do -10 na kraju treće deonice 49:39

Partizan je prišao na -5 u poslednjoj četvrtini, ali više nije mogao. Zvezda je najviše zahvaljujući Kampacu zadržala prednost, dodatno je uvećala i izborila majstoricu.

Peta odlučujuća utakmica na programu je u četvrtak u 20 časova u Beogradskoj Areni.

AMERIKANCI JAČI OD SRPSKIH ODBOJKAŠA Orlovi izgubili u petom kolu Lige nacija! Sledeći rival Nemačka! FOTO