NEMAČKA IDE NA MEGDAN SRBIJI Nemci savladali Ameriku u najdramatičnijoj završnici i zakazali susret sa Orlovima! Očekuje nas SPEKTAKL u nedelju! VIDEO

16:55

08.09.2023

printscreen7ig: foulyvalepr

Srbija je danas ostvarila plasman u finale Svetskog prvenstva u košarci! Snovi su postali java, a priliku da krunišemo čudesan nastup na Mundobasketu imaćemo u nedelju od 14.40!

Tada će nam protivnik biti selekcija Nemačke, koja je danas bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država – 113:111.

U previše interesantnoj utakmici bilo je svega i svačega – lepih poteza, asistencija, zakucavanja, jedino što nismo gledali, jeste odbrana!

Ni jedni ni drugi se nisu preterano pozabavili dešavanjima na svojoj polovini, dok su sav fokus usmerili ka napadu.

Maksimalno motivisano su i jedni i drugi ušli u meč, usledila je rafalna paljba na obe strane, i to je trajalo tokom svih 40 minuta.

Tokom većeg dela meča bilo je vrlo neizvesno, sve do kraja treće četvrtine kada su Nemci sjajnim trojkama Šrudera i Vagnera uspeli da se odlepe, i tu prednost održavali su gotovo do kraja susreta.

Međutim, Ameri se nisu predali i uspeli su da se vrate u utakmicu, pa je minut i po do kraja susreta rezultat bio 107:108!

Ipak, posle ogromne drame Nemci su uspeli da dođu do pobede i zakažu duel sa Orlovima!

Obst je sa 24 poena i 6 asistencija vodio Nemačku do pobede, pratio ga je Franc Vagner sa 22 poena, a Tajs je upisao 21 poen.

U poraženom sastavu istakao se Edvards sa 23 poena i 8 skokova, Rivs je dodao 21, a Bridžis 17 poena.

(Pančevac/Kurir)

SRBIJA JE U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA! Briljantna partija naših košarkaša protiv Kanade 95:86 VIDEO

VUČIĆ SE OBRAĆA JAVNOSTI Čestitao košarkašima, najavio odlazak u Brisel, pokazao sastav potrošačke korpe „Bolja cena“ i naveo da je opozicija promenila ploču