DŽUDISTI DINAMA IZVANREDNI NA TURNIRU MALIH ŠAMPIONA U konkrenciji od 317 učesnika osvojene 4 medalje! Aleksa Đurović uspešan u Minhenu! FOTO

08:50

10.10.2023

DžK Dinamo

U Hali sportova Strelište održan je turnir pod nazivom Turnir “Malih šampiona 2023” u organizaciji DŽK Akademija Jočić iz Starčeva. DžK Dinamo predstavljalo je 10 takmičara, osvojene su 4 medalje.

Učestvovalo je 317 takmičara, 196 muškaraca i 121 žena iz 37 klubova iz BiH, Rumunije i Srbije.

DžK Dinamo osvojio je 4 medalje, zlatnu, dve srebrne i bronzanu medalju, kao i 3 peta mesta.

Stariji poletarci i poletarke U-10

Zlatnamedalja : Staša Simanić (-43 kg)
Srebrna medalja: Vukašin Bačević (-28 kg)
Peto mesto zauzeli su Hristina Dimitrijevski (-31 kg), Milan Božić (-31 kg) i Lazar Vučković
(-42 kg)

Mlađi dečaci i devojčice U-12
Srebrna medalja: Aleksandar Popović  (-50 kg)
Bronzana medalja: Vuk Rajković (-66 kg)

DžK Dinamo

Međunarodni kup gradova u Minhenu

U Minhenu je održan je Međunarodni kup gradova na kome je učestvovao i takmičar DžK Dinamo Aleksa Đurović Aleksa u kategoriji -66 kg. Aleksa je nastupao kao pozajmljeni član za ekipu Beograda. Ekipa Beograda je osvojila drugo mesto izgubivši u finalu od domaćina. Aleksa je imao uspešne nastupe na ovom turniru dajući veliki doprinos pobedama Beogradske ekipe. U finalnoj borbi je izgubio od nemačkog takmičara japanskog porekla. Nakon turnira Aleksa je ostao na trening kampu.

PANČEVAC ALEKSA ĐUROVIĆ DONEO SREBRO IZ NOVOG SADA Džudista Dinama došao do odličja na 15. Memorijalu Svetozar – Draža Mihailović!

DŽUDO KLUB DINAMO OSTVARIO ZAPAŽEN USPEH NA „TROFEJU PANČEVA“ Mladi takmičari osvojili dve bronzane medalje i tri peta mesta