Petar Novaković iz DžK Tamiš državni prvak

Na danas održanom kadetskom prvenstvu Srbije Petar Novaković u kategoriji preko 90 KG osvojio je zlatnu medalju. On je u finalu savladao Filipa Ćorkovića iz Rume.

20:28

10.02.2024

Privatna arhiva

Džudisti „Tamiša” bili su veoma uspešni na danas održanom kadetskom prvenstvu Srbije. Najbolji je bio Petar Novaković koji je u kategoriji preko 90 kilograma osvojio zlatnu medalju. On je u finalu savladao Filipa Ćorkovića iz Rume.

Na pobedničko postolje popele su se i dve devojke. Natalija Strigić u kategoriji do 70kg osvojila je srebrnu medalju, dok je Mara Rašić u kategoriji do 48 kilograma zaslužila bronzano odličje.

Na državnom kadetskom prvenstvu do medalje je od džudista iz našeg grada stigao i Aleksa Đurović iz DžK „Dinamo” koji je u kategoriji do 66 kilograma osvojio 3. mesto.

U ukupnom plasmanu od 40 klubova koji su osvojili medalje džudo klub „Tamiš” zauzeo je 9. mesto, a Dinamo 27.

Ekipu „Tamiša” na ovom takmičenju uspešno je predvodio trener Boris Bevc koji može biti veoma zadovoljan ostavrenim rezultatima svojih mladih džudista koji će se nema sumnje tek dokazati u ovoj godini.