DERBI NIJE ISPUNIO OČEKIVANJA: Ubedljiv poraz rukometaša Dinama na gostovanju u Novom Sadu

20:09

26.02.2023

G.J

U derbiju 17. kola ARCUS lige u Novom Sadu rukometaši Vojvodine savladali su pančevački Dinamo sa 34-21 (16-14).

G.J

Od samog početka meča Vojvodina je nametnula svoj ritam igre i bila je u prvom poluvremenu u stalnom vođstvu od 2 do 3 gola razlike. Dinamo je uspevao da stigne nadomak izjednačenja, ali nikako nije uspevao da to i učini u prvih 30 minuta igre. U drugom poluvremenu verovatno i umorni od stalnog pristizanja vođstva domaćina Pančevci već na samom početku prave nekoliko tehničkih grešaka u polju što Novosađani u kontranapadima kažnjavaju i vrlo brzo stižu do 22-15. Posle ovakve crne serije od 6-1 Dinamo nije uspeo da se oporavi i do kraja prednost domaćina je samo rasla, tako da je neiszvestan derbi ovog puta izostao, a Vojvodina se više nego zasluženo revanširala Dinamo za jesenji poraz koji je i jedini u prvenstvu.

Za najboljeg igrača na meču proglašen je golman Novosađana Fran Lučin, dok je kod Dinama malo bolji od ostalih bio Aleksa Milošević sa 5 golova.

Posle ovog kola Vojvodina se učvrstila na 1. mestu sa 32 boda, dok je Dinamo pao na 4. mesto sa 26 bodova.