VLAHOVIĆ DIGAO ITALIJU NA NOGE, OGLASIO SE I MINISTAR! Srpski napadač juče dobio rasističke uvrede od navijača Atalante! VIDEO

10:39

08.05.2023

Printscreen/yt/Arena Sport TV

Fudbaler Juventusa Dušan Vlahović dobio je juče rasističke uvrede od navijača Atalante u okviru 34. kola Serije A.

Kada je ulazio sa klupe u 65. minutu, Dušanu Vlahoviću su domaći navijači Atalante pogrdno skandirali „Cingaro, cingaro“, ali su pola sata kasnije ućutali od muke.

Njegov Juventus je slavio rezultatom 2:0, a drugi gol je postigao Dušan Vlahović u 97. minutu igre. Pre toga u 91. minutu meč je bio prekinut kada su ga vređali navijači Atalante.

Zbog tog dešavanja oglasio se i trener Juventusa Masimilijano Alegri, a javio se i italijanski ministar sporta Andrea Abodi.

– Moje ne, naše ne rasizmu ne može, ne sme, ne želi da ima boju kože, ne tiče se vere ili naroda, već važi uvek. Kao poštovanje, uvek se računa. Ko pogreši mora da odgovara za to, uvek i svuda. Izvinjavamo se Dušanu Vlahoviću, rekao je Abodi.