ODBOJKAŠI POSLE PREOKRETA OSTVARILI DRUGU POBEDU Orlovi savladali Egipat u drugom meču kvalifikacija za OI!

09:04

03.10.2023

printscreen7ig: medalja.rs

Odbojkaši Srbije savladali su reprezentaciju Egipta 3:1 po setovima 18:25, 25:19, 25:14, 25:16 u trećem kolu Grupe B kvalifikacija za Olimpijske igre.

Odbojkaši Srbije su nakon preokreta nad Egiptom upisali drugi trijumf u Tokiju na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

Utakmicu je bolje otvorila afrička selekcija koja je energično i brzim tempom lako dolazila do poena. Srbija je delovala neorganizovano u prvom setu.

Egipat je uspeo da poremeti prijem Srbije i često da osvaja poene iz kontranapada.

Selektor Srbije Igor Kolaković je rotirao Petra Krsmanovića i Marka Podraščanina na poziciji blokera kako bi poremetio napade Egipta, ali nije uspeo u toj nameri.

Prvi set je rutinski otišao na konto prvaka Afrike.

Delovalo je da će Egipat nastaviti u istom ritmu i drugi set, ali je ulaskom Uroša Kovačevića stabilizovan prijem, a zatim i napad. Rezultatski egal u drugom setu trajao je praktično do kraja, kada je na scenu stupio Aleksandar Nedeljković.

Srednji bloker Srbije poremetio je napade Egipta i doprineo sjajnom odbranom da „orlovi“ u ključnim trenucima preuzmu inicijativu, što je kasnije donelo i izjednačenje.

Ritam igre nije opao u trećem setu, Srbije je nastavila sa sjajnom igrom i veoma lako dolazila do poena. Često kombinujući akcije koje publika od Kolakovićevih izabranika do sada nije viedela.

Srbija je rastrećenom igrom napravila preokret i povela sa 2:1 u setovima.

Nalet srpskih odbojkaša nije usporen, uprkos velikoj želji Egipćana da unesu neizvesnost u meč.

Ekipa Srbije je sigurnom, koncentrisanom i stabilnom igrom došla do drugog trijumfa na turniru.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Marko Ivović sa 14 poena, jedan manje je imao Uroš Kovačević, a 11 je ubeležio Dražen Luburić.

Srbija će u narednom kolu igrati protiv selekcije Finske, 4. oktobra od 6.00.

Plasman na Olimpijske igre izboriće dve najbolje reprezentacije iz svake grupe.

(Pančevac/RTS)

GRBIĆ OSTAVIO SRBIJU BEZ POLUFINALA! Naši odbojkaši pali u drami sa Poljskom na Evropskom prvenstvu

ODBOJKAŠI PROTIV SVETSKOG PRVAKA ZA POLUFINALE EP Selektor Kolaković: Možemo da se uhvatimo u koštac sa bilo kim!