Narodni muzej Pančevo: Poseta studenata slavistike iz Krakova, svi odlično govore srpski

17:10

24.05.2025

Podeli vest:

Foto: Narodni muzej Pančevo

Narodni muzej u Pančevu posetili su studenti slavistike, Odseka za srpski jezik, Jagelonskog univerziteta u Krakovu u Poljskoj.

„Ovi divni mladi ljudi iz Poljske studiraju srpski jezik i već ga tečno govore, tako da smo ih kroz Muzej i naše postavke vodili na srpskom jeziku“, ističu u Muzeju.

Grupu studenata predvodi profesor Tomaš Kvoka, sa Odseka za srpski jezik na Institutu za slovensku filologiju, Uniwersytet Jagielloński u Krakovu.
Tokom svoje posete, pored Pančeva posetili su najinteresantnije ustanove kulture i najvažnije spomenike istorije Srba i drugih nacionalnih zajednica u Srbiji, sa akcentom na multietničku Vojvodinu.

U Muzeju studenti su najpre imali razgovor sa strip autorom, Aleksandrom Zografom, o Pančevu, istoriji, stripu, umetnosti, a zatim su obišli stalnu postavku Muzeja i čuli nešto o istoriji grada, zgradi Magistrata i druge zanimljivosti o istoriji Pančeva.

„Očekujemo sledeću grupu iz Krakova dogodine“, navode u Narodnom muzeju.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Narodni muzej Pančevo (@muzej_pancevo)

(Pančevac)

Zlato za orkestre Mramorka i Deliblata

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre postavljanja komentara, molimo pročitajte i složite se sa uslovima korišćenja


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.