
Kovin: Deca pevala i recitovala na rumunskom jeziku

U Hramu Rumunske pravoslavne crkve „Sv. Prorok Ilija“ u Kovinu održana je u nedelju Manifestacija „Detinjstvo, najveće bogatstvo“ – „Copilarie, cea mai mare bogatie“.
Polaznici fakultativne nastave rumunskog jezika, deca iz OŠ „Đura Jakšić“ Kovin, OŠ „Desanka Maksimović“ Kovin i OŠ“Paja Marganović“ iz Deliblatu, pevali su i recitovali pesme na rumunskom jeziku.
Manifestaciji su prisustvovali i gradonačelnik opštine Gioroc, Popi Morodan Corneliu i Viorel Chifan sa suprugom.
Manifestaciju je organizovalo UŽ „Vredne ruke žena Kovina“ u saradnji sa Turističkom organizacijom opštine Kovin.
Deca su nastupala uz pratnju nastavnice rumunskog jezika Ane Albu Savić.
„Zahvaljujemo Svešteniku Costel u Pauleskuu, što je omogućio da se ovaj događaj održi u crkvi, koji godinama unazad radi na povezivanju Srba i Rumuna, što potvrđuje i time što je odlično savladao srpski jezik (pored još nekoliko jezika, koje tečno govori) .
U drugom delu Manifestacije predsednica UŽ „Vredne ruke žena Kovina“ Mirjana Drenča, sa svojim članicama, pripremila je ručak za goste, kome je prisustvovala i predsednica opštine Kovin, Violeta Ocokoljić i Marijus Zarija.
(Pančevac)