KRAJ I ZA KOŠARKAŠICE Srbija ubedljivo poražena od Australije u četvrtfinalu OI

13:13

07.08.2024

Printscreen/RTS

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Australije u četvrtifnalu Olimpijskih igara rezultatom 84:65.

Krenula je utakmica vrlo tvrdo, što je bilo i očekivano za ovako važan susret. Australija je najpre preko centara uspevala da ostvari prednost, a potom je počeo da ih služi i šut za tri. Već posle deset minuta ostvarile su Australijanke pristojnu prednost od sedam poena. Druga četvrtina bila je još gora po Marinine „lavice“. Krenule su Australijanke još agresivnije u napadu, oduzimale loptu i pogađale iz kontri i polukontri.

Drugo poluvreme nije donelo mnogo promena. Sredinom ove deonice, naše devojke su zaigrale malo bolje i uspele da smanje prednost na minus 11, ali to je bilo sve od Srbije na ovom meču. Dve vezane izgubljene lopte i lako primljeni koševi, praktično su slomili Marinine „lavice“. Do kraja treće deonice, prednost je otišla preko 20 poena i bilo je jasno da će Srbija ostati bez šansi da se bori za medalju u ženskoj košarci. Poslednjih deset minuta Australija je mirno privela meč kraju i boriće se za medalju na Olimpijskim igrama.

(Pančevac/Novosti)

NIŠTA OD FINALA OI ZA VILAGOŠ Srpska atletičarka završila takmičenje na 13. mestu

Srbija može da pobedi Amerikance: Srpska košarkaša legenda o predstojećem meču orlova i Amerikanaca