ŽELEZNIČAR PRUŽIO OTPOR U NIŠU: Utakmica završena rezultatom 1:1

19:58

21.12.2023

Printscreen/fb: FK Železničar

U poslednjoj utakmici jesenjeg dela Super Mocart lige u Nišu su radnički i Železničar odigrali meč bez pobednika 1-1 (0-0).

U veoma zanimljivom meču gosti su srećno došli do boda, ali po svemu viđenom na terenu tu sreću su i zaslužili. U prvom poluvremenu malobrojna publika na stadionu Čair gledala je ravnopravan duel bez mnogo izglednih prilika za gol.

Drugo poluvreme domaći fudbaleri započeli su mnogo bolje, bili su agresivniji ,probijali su po bokovima i ređali su se centaršutevi. U 53. minutu posle lepe akcije po levoj strani i odličnog centaršuta loptu na petercu dočekuje Petrov koji je glavom neodbranjivo šalje pod prećku. Krenuo je tad Železničar na sve ili ništa, ali Nišlije su kontrolisano branile svoj gol sve do 93. minuta. Tada posle jednog centaršuta sa desne strane, lopta prolazi sve u šesnaestercu i stiže do suprotne strane, a tu je dočekuje uvek agilni Konatar koji šutira iz prve i pogađa mrežu domaćina za veliku radost gostujućih fudbalera.

Železničar će prezimiti na 16 mestu sa 18 bodova,a ispod njega nalaze se Radnički iz Niša sa 17 i Radnik sa 11 bodova.

PORAZ FK ŽELEZNIČAR Voždovac trijumfovao 5:1