DINAMO POKLEKAO U RUMI Fudbaleri GFK Sloven savladali pančevački tim rezultatom 3:1

20:13

30.09.2023

Instagram
U derbiju 8. kola Srpske lige- grupa Vojvodina GFK Sloven pobedio je Dinamo sa 3-1 (1-1).
Poveli su domaći fudbaleri u 23. minutu posle jednog dugog i strpljivog napada, a strelac je bio Simić. U 43. minutu dosuđen je penal za pančevački tim, ali šut Đošića sa 11 metara domaći golman uspeva da odbrani. Ipak u 45. minutu Vanja Đošić se iskupio za ovaj promašaj efektnim golom iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, tako da se na odmor otišlo bez pobednika.
U nastavku meča bolja ekipa bio je Sloven koji je slomio otpor gostiju za 10 minuta. U 65. minutu Brana Ilić je precizan sa bele tačke, a pobedu svoje ekipe osigurao je Perošević u 75. minutu posle brzog kontranapada. Ovom pobedom Sloven se izdvojio na 1. mestu na tabeli sa 18 bodova, a sa 15 ga prate Dinamo, Bečej i Tisa.