Facebook

Uvek je početak svake kalendarske godine na svoj način težak i naporan, opterećen zamorom i emotivnim pražnjenjem nakon brojnih praznika, proslava i raspusta. Odraslima, ali i deci treba malo više vremena da se vrate u normalu i u svakodnevni životni ritam.

Međutim, za neke mlade Novoseljane to ne važi. Oni, talentovani i željni nadmetanja, „preskaču“ taj period prilagođavanja i punim gasom grabe napred.

Da je tako govore priznanja i medalje koje su još uvek sveže potpisane.

Naime, na Okružnom školskom takmičenju u plivanju, a koje je u organizaciji Saveza za školski sport i uz podršku Ministarstava prosvete i sporta održano u Pančevu, 5. februara, učenici Osnovne škole „Žarko Zrenjanin“ osvojili su dve medalje – zlato i srebro.

Na stazi dugačkoj 50 metara, delfin stilom za devojčice, prvo mesto i plasman na Državno takmičenje osvojila je Danica Divljak, učenica VII-2 .

Na stazi dugačkoj 50 metara, delfin stilom za dečake, drugo mesto osvojio je Nikola Rusovan, učenik IV-3.