Odali počast Zoranu Đinđiću: Premijer Vučević sa ministrima položio venac na mestu atentata

10:28

12.03.2025

Podeli vest:

IN/Vlada Srbije/MilošVučević

Predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević i članovi Vlade položili su danas venac u dvorištu Vlade Srbije, na mestu gde je pre 22 godine izvršen atentat na tadašnjeg premijera Zorana Đinđića.

Pored premijera Vučevića, polaganju venca su prisustvovali i prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali, potpredsednica Vlade i ministarka zaštite životne sredine Irena Vujović, ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović, ministarka pravde Maja Popović, ministar informisanja i telekomunikacija Dejan Ristić, kao i ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Nemanja Starović.

Odavanju pošte su prisustvovali i ministarka za evropske integracije Tanja Miščević, ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Tomislav Žigmanov, ministarka nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Jelena Begović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave Jelena Žarić Kovačević, ministarka privrede Adrijana Mesarović i ministar sporta Zoran Gajić.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dnevnik (@dnevnik.rs)

Poštu su odali i ministar bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje i oblast društvenog položaja crkve u zemlji i inostranstvu Nenad Popović, ministar bez portfelja zadužen za oblast unapređenja razvoja nedovoljno razvijenih opština Novica Tončev i ministar bez portfelja zadužen za koordinaciju aktivnosti i mera u oblasti odnosa sa dijasporom Đorđe Milićević.

Zoran Đinđić je ubijen u atentatu 12. marta 2003. godine, na ulazu u zgradu Vlade Srbije.

(Vlada Srbije/MilošVučević)

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre postavljanja komentara, molimo pročitajte i složite se sa uslovima korišćenja


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.