DŽUDO KLUB TAMIŠ IMA PRVAKA I U SAMBOU: Džudista Petar Novaković okitio se zlatnom medaljom

17:05

31.05.2023

GJ

U Beogradu su danas održane Evropske otvorene školske igre u borilačkim sportovima.

Džudista  DŽK „Tamiš”,  Petar Novaković, u konkurenciji kadeta preko 79 kilograma osvojio je zlatnu medalju. On je u polufinalu savladao takmičara iz Ukrajine, a u finalu je bio bolji od borca iz Moldavije.

GJ

Petru je ovaj uspeh u sambou veoma važan, jer je na igrama učestvovalo oko 1200 dece iz 7 država. Takođe, on se na strunjače vratio posle povrede kolena, te će sada moći da se posveti i treninzima i takmičenjima u džudou, gde takođe postiže dobre rezultate.

PANČEVCI USPEŠNI U NOVOM SADU Atletičari Dinama osvojili četiri medalje na krosu Srbije! Dve u pojedinačnom i dve u ekipnom plasmanu!