ODBOJKAŠICE U 7. UZASTOPNOM POLUFINALU EP Čehinje zapretile osvajanjem prvog seta, pa Srbija pokazala zašto je svetski prvak!

22:02

30.08.2023

printscreen/ig: maja.ognjenovic.fp

Odbojkašice Srbije pobedile su Češku sa 3:1 (24:26, 25:17, 25:11, 25:14) i plasirale se u polufinale Evropskog prvenstva.

Još na startu meča Čehinje su pokazale da će biti izuzetno žilav protivnik – koristile su svaku grešku naših devojaka, uvele prvi set u neizvesnu završnicu koju su posle rezultatske klackalice i dobile.

Usledila je daleko bolja i organizovanija igra izabranica Đovanija Gvidetija, Maja Aleksić i Tijana Bošković su ređale poene, odbrana je bila na visokom nivou pa ni rezultat nije izostao.

Ubedljive su bila Srpkinje u svim segmentima igre, nadigrale su protivnice koje su, kako je meč odmicao, imale sve manje snage i rešenja za maestralnu igru naših devojaka.

U polufinale odbojkašice Srbije igraće protiv Holandije koja je u četvrtfinalu pobedila Bugarsku sa 3:0.

(Pančevac/Kurir)

SRBIJA MOĆNO DO ČETVRTFINALA Odbojkašice pobedile Švedsku i obezbedile završnicu Evropskog prvenstva!

SRPKINJE IZGUBILE SET, A ONDA USLEDILA TOTALNA DOMINACIJA Tijana Bošković predvodila odbojkašice do pobede nad Poljskom!