ĐOKOVIĆ PREGAZIO ŠPANCA I ZAKAZAO SRPSKI DERBI! U 3. kolu US opena čega ga Laslo Đere!

22:11

30.08.2023

printscreen/ig: usopen

Najbolji srpski teniser Novak Đoković bez većih problema se plasirao u treće kolo Ju Es opena.

Đoković je na stadionu „Artur Eš“ savladao Španca Bernabeua Zapatu Miraljesa sa 3:0, po setovima 6:4, 6:1, 6:1.

Meč je trajao dva sata.

Drugi nosilac će u trećem kolu igrati protiv sunarodnika Lasla Đerea, koji je takođe bio ekspresan. On je savladao Francuza Gastona sa 6:1, 6:2, 6:3.

Đoković je u petom gemu prvog seta napravio brejk, što mu je bilo dovoljno da privede ovaj deo meča kraju posle 48 minuta igre.

Španac je osvojio prvi gem u drugom setu, a onda je Đoković nanizao narednih šest i ekspresno rešio ovaj set u svoju korist.

Mogao je Zapata da produži ovaj meč. U trećem gemu trećeg seta propustio je čak četiri brejk lopti. Već u narednom gemu Novaku je to pošlo za rukom, pa je poveo sa 3:1. Bilo je jasno da je Đoković prelomio i ovaj set, i samo je bilo pitanje kojim rezultatom će se završiti.