ZAVRŠEN TURNIR U MINHENU Aleksa Rakonjac bronzom stavio tačku

16:08

29.01.2024

Streljački savez Srbije

MINHEN – Srbija je imala predstavnika na pobedničkom postolju u poslednjoj disciplini petodnevnog “H end N kupa” u Minhenu. Tačka na izuzetno masovni turnir vazdušnim oružjem stavljena je nadmetanjem juniora puškom, u kome Aleksa Rakonjac osvojio bronzu.

Poslednjeg dana održano je i takmičenje juniorki puškom. Vrlo blizu medalje bila je Ljiljana Cvetković, ali je na kraju završila na četvrtom mestu. Rakonjac je u subotu, u prvom omladinskom takmičenju puškom ostao pred vratima finala, na 10. poziciji sa 0,2 kruga zaostatka za osmoplasiranim. Danas je Aleksa bio treći u kvalifikacijama, a potom u finalu u velikoj borbi stigao do bronze. Sredinom finala, Rakonjac je bio na deobi pete i šeste pozicije, ali je potom ušao u dobar ritam i osvojio odličje, iza Tomaševića (Hrvatska) i Estlija (Norveška).

Ljiljana Cvetković se u oba nadmtenja juniorki puškom plasirala u finala. U subotu je bila osma, a danas joj je nedostajalo malo sreće i sigurnosti u finišu da dođe do medalje. Dugo je bila na trećoj pozicii, ali 20.hicem, posle koga ispada četvrtoplasirana, našu takmičarku je prestigla Nemica Štark.

Visoke plasmane u današnjim takmičenjima puškom su zabeležili i Petar Erdei (11.mesto), Emilija Ponjavić (14. mesto) i Anja Knežević (15.mesto).

Srpski reprezentativci su na ovogodišnjem turniru u Minhenu osvojili pet medalja. Prvog dana seniorskih takmičenja, Damir Mikec je trijumfovao vazdušnim pištoljem, a u istoj disciplini za dame Zorana Arunović je bila treća. Drugog dana Arunovićeva je osvojila zlato, a do najsjajnijeg odličja u petak je došao i miks par Arunović/Mikec. Tačku je danas stavio Rakonjac.

Vazdušna puška, juniori: 1. Darko Tomašević (Hrvatska) 248,0, 2. Jens Oisrud Estli (Norveška) 247,5, 3. Aleksa Rakonjac (Srbija) 226,8… Kvalifikacije: 1. Tang (Singapur) 628,6…. 3. Rakonjac 627,8… 11. Petar Erdei 623,3… 34. Uroš Aleksić 616,7…

Vazdušna puška, juniorke: 1. Pemile Nor-Vol 254,3, 2. Sinev Berg 252,3 (obe Norveška), 3. Nele Štark (Nemačka) 228,8, 4. Ljiljana Cvetković 207,1… Kvalifikacije: 1.Nor-Vol 630,2… 5. Cvetković 628,6…14. Emilija Ponjavić 626,5, 15. Anja Knežević 626,3…30. Iva Rakonjac 622,5…

(Pančevac/S.Veljković)

PANČEVAČKI STRELAC OSVOJIO ZLATO U ZAGREBU: Aleksa Rakonjac iz ekipe SD “Pančevo 1813” briljirao na 47. “Trofeju Mladosti”