ODRŽANO EVROPSKO PRVENSTVO U REŠAVANJU ŠAHOVSKIH PROBLEMA: Pančevac Ilija Serafimović osvojio srebrnu medalju!

09:43

07.06.2023

Printscreen/IG/sk_aljehin_pancevo

U Bratislavi je od 2. do 4. juna održano 16. Evropsko prvenstvo u rešavanju šahovskih problema. Reprezentacija Srbije nije uspela da odbrani prošlogodišnju titulu šampiona, a padovi koncentracije doveli su da ostane bez medalje i takmičenje završi na četvrtom mestu.

Ipak, takmičenje nije prošlo bez medalje, a u konkurenciji starijih juniora do 23 godine, mladi Pančevac Ilija Serafimović osvojio je srebrnu medalju, iza Litvanca Kuznjecovasa, a ispred Rumuna Kostakija.

Pančevac je ovom rezultatu dodao i uspeh na pratećem takmičenju u okviru Evropskog prvenstva, takozvanoj Baltičkoj kombinaciji. Na ovom specifičnom turniru, koji predstavlja spoj takmičenja u kompoziciji i rešavanju šahovskih problema, u konkurenciji 18 takmičara iz 11 zemalja osvojio je treće mesto i bronzanu medalju.

Serafimovića sada čeka priprema za Kongres svetske federacije za problemski šah koji se početkom septembra održava u Gruziji.

(Pančevac/Pancevoinfo)

TCR ŠAMPIONAT U AUTOMOBILIZMU: Borković sa naprslom šakom osvojio bodove u Belgiji! FOTO

GRAD PANČEVO RASPISAO KONKURS: Finansiraće se projketi romskih organizacija civilnog društva!