NOVI PAZAR SREĆNIJI OD ŽELEZNIČARA: Pančevački tim na svom terenu izgubio 1:0

20:22

01.11.2023

printscreen/Instagram/FK Železničar
U 1/16 finala KUP-a Srbije Železničar je na svom terenu izgubio od Novog Pazara sa 1-0 (0-0). U veoma izjednačenoj utakmici sa mnogo trčanja  može se reći da je dalje prošao srećniji tim. U prvom poluvremenu fudbaleri Železničara su usmeto mreže pogađali stativu i prečku. Najpre je Kovačević u 37. minutu snažno šutirao, ali lopta je pogodila okvir gola,a u 40. minutu posle sjajnog prodora Jovanovića po desnoj strani i povratne lopte do Lokosa centarfor domaćeg tima sa svega nekoliko metara umesto praznog gola pogađa prečku. Novopazarci su promašaje kaznili u 58. minutu. Snažno je šutirao Ergelaš, lopta pogađa prečku i odbija se na nogu Obradovića koji je šalje u mrežu golmana Stankovića. Pokušavao je domaći tim do kraja da izjednači, ali gosti su se umešno branili i na kraju izborili plasman u 1/8 finala KUP-a Srbije. Trener Železničara Nenad Mijailović na kraju meča je izjavio:
– Utakmica možda nije bila mnogo kvalitetna, ali videli smo veliko htenje i borbu. Želeli smo prolaz dalje, ali gosti su se u određenim situacijama bolje snašli i ja im čestitam na pobedi. Raduje me što smo u prethodne tri utakmice igrali sa 23 igrača i svi su pokazali da zaslužuju mesto u timu i to će nam mnogo značiti u narednim prvenstvenim utakmicama – istakao je Mijailović.