BRAZILKE JAČE Odbojkašice Srbije sedmicu u Ligi nacija završile sa dva poraza i jednom pobedom

20:22

19.05.2024

OSSRB

Brazilke su i dalje nedodirljive za Srpkinje u Ligi nacija. Odbojkašice su u poslednjem kolu turnira u Rio de Žaneiru pružile pristojan otpor domaćim zvezdama – 0:3 (15:25, 19:25, 19:25). Tako je naša podmlađena selekcija prvu sedmicu završila sa jednom pobedom (Tajland) i tri poraza.

Na krilima vatrenih navijača Brazilke su krenule silovito, a naše smušeno, tako da je brzo bilo 5:0. Srpkinje se u prvom setu nikako nisu snalazile pa su domaće igračice imale i 19:7.

U drugom činu Bjelica i drugarice su se okuražile. Zaigrale su hrabrije, odlučnije, sigurnije na servisu, vodile su sa 11:10, bile ravnopravne do 17:17, kada Brazilke prave seriju 5:1 za 22:18.

I u trećem setu Srpkinje su na momente pretile. Nisu se predavale ni kada su Brazilke vodile sa 13:6. Igrale su za svoju čast, uspele da se primaknu na 22:19, ali ne i da zakuvaju set.

Našu podmlađenu selekciju očekuje drugi test u Ligi nacija od 28. maja do 2. juna, kada će se u Arlingtonu (SAD) sastati sa Poljskom, Turskom, Kanadom i Bugarskom.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Odbojkaški savez Srbije 🇷🇸🏐 (@ossrb)

DVORANA: „Marakanazinjo“ u Rio de Žaneiru. Gledalaca: 9.212. Sudije: Ivanov (Bugarska) i Mečan (Peru).

BRAZIL – SRBIJA 3:0

BRAZIL: Najemi (libero), Diana 7, Makris, Pri Daroit, Rosemarija 12, Žulija Kudies 1, Roberta 2, Gabi 15, Ana Kristina 11, Natinja (libero), Karol 7, Bergman 2, Tainara 1, Helena. Poeni – napad: 46, blok: 8, servis: 4, greške rivala: 17.

SRBIJA: Lazović, Osmajić, Mirković 2, Kurtagić 3, Pušić, Bjelica 9, Jegdić (libero), Popović (libero), Milenković 3, Malešević 4, Lozo 5, Bukilić 5, Miljević 1, Ivanović. Poeni – napad: 32, blok: 5, servis: 4, greške rivala: 12.

Setovi: 25:15, 25:19, 25:19.