RUKOMETAŠICE SRBIJE PORAŽENE OD JAPANA Naša reprezentacija završila takmičenje na Svetskom prvenstvu

17:27

11.12.2023

Rukometašice Srbije
Printscreen/InstagramStory

Rukometašice Srbije poražene su u 3. kolu druge faze Svetskog prvenstva za dame u Danskoj, pa su tako bez ijednog trijumfa u ovom delu takmičenja završile kao poslednje plasirane u grupi. Danas je bolji bio Japan, rezultatom 22:20.

Rukometašice Srbije su bile u igri celo drugo poluvreme, gubile su uglavnom sa dva do tri gola razlike, uspevale da priđu na gol minusa, ali na kraju nisu mogle ni u jednom momentu da dođu do poravnanja.

Slična priča i u prvom poluvremenu, ali tada je Japan ipak „sustignut“ pred kraj kada je bilo 8:8 u jednom momentu.

Najefikasnija u našem timu bila je Vukajlović sa šest golova, pet je dala Laništanin, dok je tri pogotka dodala Veličković. Na drugoj strani, Nakajama je postigla šest golova, a Hatori četiri.