PANČEVAČKI KARATISTI USPEŠNI NA TAKMIČENJU U TEMIŠVARU

Karatisti Mladosti na Golden kupu 2024. još jednom pokazali talenat osvojivši 7 medalja

08:27

10.06.2024

Privatna arhiva

U organizaciji Rumunske karate federacije i karate kluba Golden iz Temišvara, održan je Golden kup 2024. Oko 400 takmičra iz Rumunije, Mađarske i Srbije se takmičilo u pojedinačnim i ekipnim kategorijama. Karate klub Mladost je imao sedam predstavnika u osam kategorija koji su osvojili sedam odličja.

Sava Marinković je bio prvi u katama i treći u borbama među pionirima. Bio je ovo odlićan nastup mladog takmičara. Srebrnu medalju je osvojila Nina Kostić u kategoriji ženskih nada u borbama. Bronzane medalje su osvojili: Milica Vuković, Anđela Vujinović, Mladen Rim i Filip Hubing.

Veoma dobar nastup je imao i Filip Vujinović, ali je zbog dobre konkurencije ostao bez medalje.

Takmičare je na turniru savetovao i bodrio trener Tihomir Makitan, koji je zadovoljan postignutim rezultatima svojih takmičara.