VELIKA DRAMA! ĐERE NAPRAVIO PREOKRET PA STAO! Srpski teniser izgubio u četvrtfinalu Srpska opena u tri seta od Slovaka Molčana!

14:47

21.04.2023

Printscreen/Instagram: tenis_srb

Srpski teniser Laslo Đere izgubio je danas od Slovaka Aleksa Molčana sa 2:1 (6:2, 4:6, 7:5) u četvrtfinalu Srpska opena.

Meč je trajao dva sata i 30 minuta.

Slovak je agresivno ušao u prvi set. Uspeo je da oduzme servis srpskom teniseru u četvrtom i osmom gemu i tako osvoji uvodni set.

U drugom setu Đere je prikazao bolju igru i u sedmom gemu dolazi do brejka. Nakon oduzimanja servisa protivniku, Đere je sigurno servirao do osvajanja seta.

Tokom trećeg seta došlo je do pada u igri srpskog tenisera, usled čega je izgubio servis u šestom gemu.

Reagovao je odmah Đere i uzvratio brejk narednom gemu. Isto je uradio u devetom gemu i tako sebe doveo u priliku da servisa za set.

Slovak je uzvratio istom merom u narednom gemu, potom u 12 gemu ponovo oduzeo servis Đereu i tako osvojio set.

U polufinalu Slovak će igrati sa boljim iz duela Andreja Rubljova i Damira Džumhura.

(Pančevac/Novosti)

BIĆE VELIKI IZAZOV! ZA SVE IGRAČE JE ŠLAG NA TORTI IGRATI PROTIV BROJA 1 Lajović pred meč sa Đokovićem: Novak i ja se dugo znamo, nema tu tajni

MIOMIR KECMANOVIĆ SAZNAO PROTIVNIKA U ČETVRTFINALU Rival će mu biti šesti nosilac Srpska opena