UPRKOS JAKOM OTPORU CICIPAS ELIMINISAO ĐEREA Srpski teniser izgubio u trećem kolu Vimbldona!

19:20

08.07.2023

printscreen/ig

Laslo Đere je završio učešće na Vimbldonu. Srpski teniser je poražen u trećem kolu od petog nosioca Stefanosa Cicipasa sa 3:0, po setovima 4:6, 6:7 (5:7), 4:6.

Cicipas će u narednom kolu igrati protiv pobednika duela Jubanks – Okonel.

Iako po rezultatu izgleda ubedljivo, Đere je pružio jak otpor Grku. U prvom setu nije bilo brejka do rezultata 4:4, a prvu brejk priliku je propustio upravo Đere. Međutim, Cicipas je u devetom gemu napravio brejk, a potom i potvrdio za prvi set.

U drugom setu je Đere napravio brejk, ali je sredinom seta Cicipas uzvratio, pa su teniseri ušli u taj-brejk. I tu je Đere poveo, imao je 3:1, ali je Grk vezao pet poena i potom stigao do 2:0 u setovima.

Cicipas je u trećem gemu trećeg seta napravio brejk, a potom do kraja držao svoj servis i time stigao do pobede.

(Pančevac/Kurir)

KRAJ NATALIJINE BAJKE NA VIMBLDONU Kiša sprečila novu senzaciju Nišlijke! Čehinja nakon prekida obezbedila četvrtfinale!

NOVAK SILOVITO DO OSMINE FINALA Đoković razmontirao Švajcarca i pokazao ko je glavni! Izjednačio još jedan rekord!