ZLATNA MEDALJA ZA VLADIMIRA MIRKOVA: Održano Prvenstvo Srbije za mlađe juniore u atletici

13:08

22.01.2024

printscreen/AK Tamiš

U nedelju 21. januara, drugog dana Prvenstva Srbije za mlađe juniore u atletici
nastup za Atletski klub Panonija imao je Vladimir Mirkov u disciplini sportskog hodanja na 3000m.

Vladimir je i u prethodne 2 godine u svojoj kategoriji osvajao šampionske titule u ovoj disciplini, a na osnovu postignutih rezultata u 2023. godini bio i nagrađen od strane Grada i Sportskog saveza Pančevo.

AK Tamiš

Odmah po startu trke, Vladimir je zauzeo drugu poziciju, odmah iza Sredanovića iz AK Sručin koga je u stopu pratio do polovine trke, da bi onda preuzeo inicijativu i došao na vodeću poziciju.

Ubrzo je drugoplasiranog ostavio iza sebe za više od 100m, sačuvao prednost i uz samo jednu tehničku opomenu u cilj ušao kao prvi i tako u novoj sezoni za svoj klub osvojio zlatnu juniorsku medalju!

AK Tamiš

– Ova trka je više bila taktička i išli smo na medalju ali već sledćeg vikenda na Prvenstvu Srbije za starije juniore ići ćemo na rezultat, bez obzira što će Vladimir nastupiti sa starijim takmičarima“, rekao je njegov trener Saša Stojilović.

Pored Vladimira na predstojećem takmičen ju nastupiće i Valentina Mirkov i MIlica Jelić.

EKIPA MZ JABUKA OSVOJILA TREĆE MESTO Turnir u malom fudbalu održan u Banatskom Karlovcu