ZASLUŽENO Železničar slavio na Voždovcu 3:2

Tomislav Sivić je prošlog kola preuzeo Železničar koji je bio na ivici amibsa, a sada u dva kola sa njim na klupi uzeli su 4 boda, i mogu da se nadaju opstanku u ligi.

22:43

07.05.2024

Printscreen/YT

Fudbaleri Železničara savladali su ekipu Voždovca sa 3:2, u okviru četvrtog kola plej-auta Superlige Srbije.

U poslednjem meču plej-auta 34. kola Superlige Srbije Železničar je u neizvesnom meču pobedio Voždovac 3:2.

Pančevci su sjajno koristili slobodan prostor iz linija odbrane, ali i brzinu Lazara Romanića, kao i iskustvo Stefana Hajdina, dugogodišnjeg kapitena Voždovca. Knežević je iskoristio dobar pas Grgića i doneo prednost gostima.

Gosti iz Pančeva su na poluvremenu vodili 3:1, golove su postizali Knežević, Mitrović(a.g) i Hajdin. Flemings je pogodio za 1:1.

Do kraja Voždovčani su drugim golom Flemingsa smanjili u 77. minutu na 2:3 ali nisu imali snage da izvuku barem bod.

Tomislav Sivić je prošlog kola preuzeo Železničar koji je bio na ivici amibsa, a sada u dva kola sa njim na klupi uzeli su 4 boda, i mogu da se nadaju opstanku u ligi. Voždovac je ovim porazom dospeo na 14. mesto, sa 34 boda, svega dva više upravo od Železničara, i do kraja će se voditi grčevita borba za opstanak. U narednom kolu Železničar na domaćem terenu u Pančevu dočekuje Radnik.

Posle meča, trener Voždovca, Mitić, rekao je:

„Nisu ispoštovani osnovni uslovi za odigravanje utakmice i zato je ne bih komentarisao“.

Njegov kolega Sivić, je bio malo rečitiji.

„Ovo je nemoguća misija broj tri (pošto je uspeo da opstane sa Novim Pazarom i Mladosti), borimo se do kraja. Danas smo odigrali taktički perfektno prvo poluvreme i malo se zadovoljili. Utakmica se igra 90 minuta, ali momcima čestitam, jer su u situaciji kad ne postoji sutra, nema popravnog, dobili meč“.

Stadion: Voždovac. Gledalaca: 300. Sudija: M.Ilić.

Strelci: Flemings u 35 i 77. minutu za Voždovac, Knežević u 13, Mitrović (ag) u 41, Hajdin u 45. minutu za Železničar.

Žuti kartoni: Đuričić, Krpić (Voždovac) Knežević, Purtić (Železničar)

VOŽDOVAC: Gudžulić, Đuričić, Savić, Đurđević, Vilca /66.Vilica/, Matić, Krpić /84. Antonijević/, Mitrović /64.Miletić/, Flemings, Nešković, Teodorović /64.Petrović/

ŽELEZNIČAR: Mijatović, Lakićević, Obradović, Stanković, Hajdin, Purtić, Đorđević, Romanić, Knežević, Grgić, Pavlov /84. S.Jovanović/.