POTOP VATERPOLISTA Delifini u drugom meču na OI izgubili od Austrailije 8:3

12:00

30.07.2024

Printscreen/RTS

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Australije 8:3 u drugom meču grupne faze Olimpijskih igara.

Ne pamti se ovako loša partija vaterpolista Srbije, naročito ako se uzme u obzir ime i renome protivnika. Australija jeste oduvek bila nezogadn rival, ali nikada se pobeda nije dovodila u pitanje. Međutim danas je selekcija Srbije na terenu izgeldala katastrofalno i doživela poptuni debakl. Prva četvrtina počela je polako i Australija je povela 1:0 što je bio i konačan rezultat posle osam minuta. Očekivalo se da će Srbija „dodati gas“ u drugoj četvrtini ali desilo se upravo suprotno. „Kenguri“ su postigli čak pet golova i već tada je bilo jasno da će „delfini“ doživeti potpuni debakl.

Nada je postojala da se vaterpolisti Srbije mogu vratiti u drguom poluvremenu, međutim ona je vrlo brzo nestala kada je dosuđen peterac za Australiju i kada se nastavila agonija u napadu za Srbiju. Već polovinom treće deonice delovalo je da su se „delfini“ već predali i da samo čekaju kraj, a „kenguri“ su polako privodili meč kraju. Poslednja deonica je počela dobro po „delfine“ dali smo dva gola i smanjili na 7:3, međutim to je bilo sve od Srbije na ovom susretu i desio se jedan od najtežih poraza u novijoj istoriji srpskog vaterpola.

U sledećem kolu Srbiju očekuje meč protiv evropskog šampiona Španije u četvrtak od 12.05.

(Pančevac/Novosti)

ČETVRTI DAN OI: Arunović i Mikec za zlato, na teren izlaze i vaterpolisti, odbojkaši, basketaši…

MANDIĆ VODIO SRBIJU DO POBEDE Vaterpolisti Srbije savladali Japan u prvom meču OI u Parizu