IZNAD VRŠCA LETELO 60 PILOTA: Održano prvenstvo Srbije u disciplini prelet paraglajderom

15:38

05.09.2023

VSS

Otvoreno prvenstvo Vršca, koje je predstavljalo 3. kolo Lige Srbije u disciplini prelet paraglajderom, na nebu iznad Vršca okupilo je 60 pilota paraglajdera iz Srbije, Hrvatske i BiH.

Pobednik ovog takmičenja bio je Marko Milutinović iz Sportskog kluba „Flaj Fit“ iz Beograda. On je ostvario najbolji ukupni rezultat posle četiri takmičarska zadatka i vazdušnih preleta paraglajderom od po 53, 75, 61 i 50 kilometara svaki dan.

Drugo mesto osvojio je Predrag Dudić iz PK „Golija“ iz Raške, a treće Željko Ovuka iz Kluba slobodnog letenja i biciklizma „Ares“ iz Beograda, koji je i organizovao ovo takmičenje.

VSS

U sport klasi prvo mesto osvojio je Ninko Kljukovnica iz SPK „Berkut“ iz Vršca, drugo Mario Trgovac iz Hrvatske, a treće Miroslav Prodanović iz SUVS „Zlatibor“.

U ekipnom plasmanu, najbolji je bio klub domaćin „Ares“, zatim SK „Flaj Fit“ i PK „Golija“.

Nakon tri održana kola u Drvaru, Nišu i Vršcu prvi na tabeli je Marko Milutinović. U stopu ga prate Predrag Dudić i Željko Ovuka.

Poslednje kolo Lige Srbije u paraglajdingu biće održano na Kopaoniku od 14. do 17. septembra.

SRBIJA LAKO PREKO ESTONIJE: Odbojkaši zabeležili treću pobedu i obezbedili plasman u osminu finala