VELIKI USPEH PANČEVAČKIH DIZAČA TEGOVA U SVILAJNCU

Klub dizača tegova Dinamo nastupio je sa 9 takmičara, a osvojeno je isto toliko medalja

14:15

10.06.2024

Privatna arhiva

U sportskoj hali u Svilajncu ove subote održano je prvenstvo Srbije u disiplini benč pres. Organizator takmičenja bio je domaćin powerlifting klub Ajkula uz pokroviteljstvo powerlifting saveza Srbije i nekoliko lokalnih sponzora. Na ovom prvenstvu učestvovalo je 108 takmičara iz gotovo svih klubova u Srbiji, a klub dizača tegova Dinamo nastupio je sa 9 takmičara.

U kategoriji kadetkinja do 69 kg nastupala je Krstina Jeremić, koja je u svojoj kateogriji ubedljivo pobedila pri čemu je oborila i kadetski državni rekord. Pored toga, proglašena je i za najjaču kadetkinju na prvenstvu.

U istoj težinskoj kategoriji, nastupala je i Barbara Totarvaj koja je u konkurenciji seniorki bila drugoplasirana.

Nataša Mitrović, takođe kadetkinja, nastupala je u kategoriji do 76 kg u kojoj je osvojla zlatnu medalju u takođe poput Kristine, oborila nacionalni kadetski rekord u svojoj težinskoj kategoriji.

Vladimir Jović, senior, nastupio je u kategoriji do 59 kg u kojoj je pobedio.

Andrej Radomirović, osvojio je srebrnu medalju u kateogriji kadeta do 66 kg

U kategoriji juniora do 93 kg nastupali su Jovan Bunčić i Nemanja Đerić koji su zauzeli prvo odnosno drugo mesto.

U kategoriji veterana m1 do 93 kg nastupio je Ljubiša Atanacković gde je osvojio prvo mesto.

Danko Ćulibrk osvojio je srebrnu medalju u kategoriji seniora do 120 kg

Takmičare je prevodio predsednik i glavni trener kluba kluba Filip Vlajić.

Naredno takmičenje koje očekuje takmičare Dinama je Trofej Beograda u olimpijskom dizanju tegova, koje se održava 6. jula u Atletskoj dvorani u Beogradu.

PANČEVAČKI DIZAČI TEGOVA USPEŠNI U SOMBORU

PANČEVCI USPEŠNI NA PRVENSTVU SRBIJE U BENČ PRESU: Dizači tegova „Dinama“ osvojili 3 zlatne medalje