PREMAZANI SU SVIM MASTIMA: 3 najlukavija i najsnalažljivija znaka horoskopa
Među ljubiteljima starih modela folksvagena iz Srbije, Severne Makedonije, Rumunije, Bugarske, BiH, bilo je učesnika i iz Alibunara, Pančeva, Dolova, Jabuke i Starčeva.
Među ljubiteljima starih modela folksvagena iz Srbije, Severne Makedonije, Rumunije, Bugarske, BiH, bilo je učesnika i iz Alibunara, Pančeva, Dolova, Jabuke i Starčeva.
„Buba klub“ Srbije održao je ovosezonski završni skup tokom vikenda po prelepom vremenu, na ništa manje lepoj Deliblatskoj peščari.
A među ljubiteljima starih modela folksvagena iz Srbije, Severne Makedonije, Rumunije, Bugarske, Bosne i Hercegovine, bilo je učesnika i iz Alibunara, Pančeva, Dolova, Jabuke i Starčeva.
Jedan od njih je i Mile Agović, koji navodi da se završni skup svake godine održava na nekom drugom mestu.
– Ovog puta izbor je pao na Devojački bunar. U ovom predivnom ambijentu organizovali smo druženje našeg „Buba kluba“ i uopšte svih „buba“ i kombija „foklsvagena“ iz okoline. Bilo je oko 30 auta. Najstarija je bila jedna „buba“ iz 1967. godine, a tu su bili i dve, tri godine mlađi kombiji, pa sve do onih proizvedenih do 1990. – kaže Mile.
On dodaje da je ovo zapravo zatvaranje sezone ljubitelja starih folksvagena, za koju kaže da je bila veoma uspešna.
– Pored ostalog, imali smo druženje u Poljskoj i to je bio veliki susret, a išli smo se i na Zlatibor, u Šabac, Bijeljinu, hrvatski Karlovac. Družili smo se i sa oltajmerima iz Beograda, pa u Bosni, a jedan veliki skup organiazvan je u mestu Lesce, pored Bleda. Tako da je minula sezona bila veoma lepa, sa nekih osam, devet okupljanja – navodi Agović.
Prema njegovim rečima, skupovi ljubitelja „buba“ pretežno su porodičnog tipa.
– Povedemo supruge, decu i kogod može da ide. U pitanju je iznad svega druženje. Ne izostaju ni zajednički obroci; nekad bude sponzora, a nekad u našoj režiji. Svako da po nešto i uvek ispadne lepo. Sve nas spaja ljubav prema jednom od najpoznatijih automobila, koji je napravljen u najvećem broju primeraka u svetu. Nekada se i kod nas proizvodila, tako da imamo dosta primeraka, a možemo i da ih restauriramo. I siguran je to auto – ističe Mile.
Jedan od domaćina je i Branko Dadić iz Alibunara, koji se zahvalio turističkoj organizaciji te opštine za ustupljeni prostor.
A na pitanje zašto voli bubu, rekao je da je to „vazduhom hlađena strast“.
– To su stari, fini automobili, koje umemo i da popravimo, koje volimo i sa kojima se družimo – navodi Branko.
(Pančevac/J. Filipović)
DEVOJAČKI BUNAR: Gljivari pokazali šta znaju i imaju u sadejstvu s Peščarom
ŠTA ČEKA OLDTAJMERE Evo koje propise će morati da ispune
BONUS VIDEO