BRAVO, ILIJA Kačarevac najbolji na Evropskom kupu

Džudista Jednistva Ilija Anđelović do najsjajnijeg odličja došao je pobedama u 5 odličnih mečeva

19:21

06.10.2024

Na zvaničnom Evropskom kupu ( European Hopes cup) u organizaciji Evropske džudo unije u Češkom gradu Brnu nadmetali su se najbolji mladi dzudisti do 15 godina. Džudista Jednistva iz Kačareva Ilija Anđelović osvojio je najsjajnije odličje u kategoriji do 46 kg pobedivši u 5 mečeva.

U prvom kolu pobedio je Čeha Soukup Hugoa, zatim Kanađanina japanskog porekla Lii Alexsandera. U trećem kolu  savladao je Čeha Javurek Jana, u polufinalu
Letonca Červinskis Bogdana, a potom  u finalu savladao je Litvanca Micu Leviciusa Giliusa za zlatnu medalju.

Ovo je drugi važan rezutat u nizu za ovog dečaka kojim pokazuje da se možemo nadati dobrim mečevima i medaljama i ubuduće. U junu je bio bronzani u Hočama, u Sloveniji.

Sledeće važno takmičenje koje ga očekuje je Prvenstvo Srbije za mlađe kadete.