NEVEROVATAN PORAZ ORLOVA: Italijani ponovo bolji od Srbije, četvrtfinale pod znakom pitanja

12:27

01.09.2023

printscreen/RTS

Košarkaši Italije pobedili su reprezentaciju Srbije rezultatom 78:76 u prvom meču druge faze Svetskog prvenstva.

Italija ponovo kobna po Srbiju

Obe ekipe su stegnuto ušle u meč, grešilo se u primopredaji lotpe, a šutevi nisu išli u koš.

Italija je potom dobrim šutem za tri poena i agresivnom odbranom stigla na 10 poena prednosti.

Izabranici Svetislava Pešića uspeli su da se priberu, skupe linije i na poluvreme odu sa prednošću 42:40.

U uvodnih šest minuta treće četvrtine Srbija je igrala najbolju odbranu od početka turnira.

Italijani su za pet minuta ubacili svega dva poena, da bi usledio neshvatljiv pad igre, koji je iskoristio Simone Fontekio da serijom od sedam svojih poena za manje od dva minuta Italiju vrati u meč.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Bogdan Bogdanović sa 18 poena, ali i jedan od 13 za tri poena, tri skoka i četiri asistencije i Nikola Milutinov koji je ubacio 14 poena uz 12 skokova.

U sastavu Italije istakli su se Simone Fontekio sa 30 poena, sedam skokova i četiri asistencije, dok je Marko Spizu dodao 14 poena, pet skokova i dve asisitencije.

Srbija je od selekcije Italije na sličan način izgubila u Beogradu u sklopu kvalifikacija za Olimpijske igre u Tokiju, potom u Berlinu na poslednjem Evropskom prvenstvu i na Akropolis kupu u Atini ove godine.

Košarkaši Srbije u drugom kolu igraju protiv košarkaša iz Dominikanske republike u nedelju od 14 sati.

ODBOJKAŠI NASTAVLJAJU SA POBEDAMA U drugoj utakmici savladali Belgiju! Sutra derbi sa Italijom!