PANČEVCI NIŽU MEDALJE Karatisti Mladosti uspešni u Beogradu i Novom Bečeju

16:30

19.02.2024

Privatna arhiva

U organizaciji Karate saveza Vojvodine u Novom Bečeju je održano prvenstvo Banata u karateu za decu do 13 godina. Takmičili su se u katama i borbama pojedinačno i ekipno,a karate klub Mladost je imao 16 svojih predstavnika koji su se takmičili u pojedinačnim kategorinama i tri tima u ekipnim nastupima.

Zlatne medalje u katama su osvojili David Markov , Sava Marinković i Luka Crevar, dok su u borbama zlato osvojili Filip Vujinović, Nemanja Računica, Jovana Panić, Strahinja Stekulac, Gregor Vlajin i tim muških nada u borbama u sastavu Filip Vujinović, Nemanja Računica, Marijan Vuković i Miloš Čogurić.

Srebrne medalje u borbama su osvojili Marijan Vuković, Miloš Čogurić i Majda Milošević u pojedinačnim nastupima, kao i timovi u ekipnim nastupima:

Nina Kostić, Dunja Marinković, Danka Drljača i Teodora Panić. Takođe, srebro je osvojio i tim pionirki u borbama: Jovana Panić, Lena Mihajlović i  Majda Milošević.

Bronzane medalje su pripale Leni Mihajlović, Danki Drljači i Teodori Panić.

Svi takmičari su se plasirali na Prvenstvo Vojvodine koje će se održati za mesec dana.

Takmičare je predvodio i savetovao trener Tihomir Makitan.

U nedelju je u Beogradu je održan 15. „MB MAWASHI KUP“ na kome je nastupilo je oko 500 takmičara iz Srbije i regiona.

Prvo mesto među seniorima i drugo među mlađim seniorima osvojio je Dimitrije Emanuel.
Dobre nastupe su imale u borbama ali su ostale bez medalje: Iva Rakić, Anđela Đurđević i Milica Vuković.

Ekipu je predvodio trener Miloš Makitan.

PANČEVCI NIŽU USPEHE Karatisti KK Mladost uspešni na Kupu Borca i Kupu Šampiona

PANČEVCI USPEŠNI U BEOGRADU Karatisti Mladosti osvojili 4 medalje na prestižnom turniru Nipon top ten