NESTVARAN PORAZ CRVENE ZVEZDE OD ŽALGIRISA: Crveno-beli imali sve u svojim rukama, a onda se desilo totalno pomračenje

19:46

20.01.2023

printscreen/SK

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u Kaunasu od Žalgirisa rezultatom 71:66 (20:14, 18:16, 12:26, 0:0) u 20. kolu Evrolige.

Crveno-beli sada imaju učinak 10-10, a Žalgiris 12-8.

Zvezda je imala sve u svojim rukama, ali je domaćin u drugom delu poslednje četvrtine vezao 13 poena i stigao do pobede.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Partizan, a Žalgiris gostuje Panatinaikosu.

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Još jedna Ulanovasa, serija Žalgirisa 13:0 – 70:64.

39. minut – Dimša trojkom donosi izjednačenje svom timu – 64:64. Tajm-aut za Ivanovića. Ulanovas postiže trojku, neverovatna serija Žalgirisa – 67:64. Domaćin je napravio 10:0.

38. minut – Ulanovas smanjuje sa linije slobodnih bacanja – 61:64.

37. minut – Hejs smanjuje na 59:64.

36. minut – Pogađa Vildoza posle ofanzivnog skoka – 57:64.

35. minut – Petrušev postiže svoj 16. poen – 55:62. Hejs pogađa – 57:62.

33. minut – Tejlor poentira – 55:58. Mitrović pogađa za dva uz zvuk sirene – 55:60.

32. minut – Petrušev pogađa trojku, ali sudije posle pregleda vraćaju na dvojku – 53:58.

31. minut – Butkevičijus pogađa pod faulom – 52:56. Dodaje i još jedan poen – 53:56.

3. ČETVRTINA

30. minut – Petrušev pogađa – 50:53. Njegovih 12 poena.

29. minut – Petrušev za prvo vođstvo Zvezde – 50:51. Imali su crveno-beli i 12 poena minusa.

28. minut – Nikola Ivanović se posle dva meseca vratio u tim. Mitrović pogađa svoje prve poene – 50:49.

27. minut – Lazarević ulazi pod koš i pogađa – 47:45. Brazdeikis pogađa za tri – 50:45. Petrušev je na liniji penala, oba puta je precizan – 50:47.

26. minut – Bentil smanjuje – 45:43.

25. minut – Lekavičijus pogađa trojku – 45:41.

24. minut – Serija trojki Zvezde, treća u trećoj četvrtini, Nedović je precizan – 42:41.

23. minut – Vildoza pogađa za tri – 40:38. Hejs lagano poentira – 42:38.

22. minut – Nedović posle solo-prodora pogađa – 38:35. Ulanovas pogađa za dva posle ofanzivnog skoka – 40.35.

21. minut – Druga trojka Bentila na utakmici – 38:33.

2. ČETVRTINA

20. minut – Lekavičijus pogađa za dva – 38:30.

19. minut – Brazdeikis sa penala povećava razliku na 36:30.

18. minut – Petrušev napada koš Žalgirisa i pogađa svoj šesti poen – 34:30.

17. minut – Vildoza postiže nova dva poena – 32:28. Ulanovas postiže dva poena – 34:28.

16. minut – Vildoza postiže svoje prve poene – 32:26.

15. minut – Bentil pogađa trojku – 30:21. Vildoza uspeva da uzme loptu, Holand pogađa trojku – 30:24. Tajm-aut za Žalgiris. Neverovatni Polonara postiže svoj deseti poen u nizu – 32:24.

14. minut – Polonara u tranziciji pogađa trojku – 30:18. Italijan je bio „viđen“ u Crvenoj zvezdi, ali je zbog kazne kluba od strane Evrolige taj transfer propao. Polonara je vezao osam poena, a Ivanović zove tajm-aut.

13. minut – Polonara pogađa trojku – 25:18. Greška Vildoze, Polonara krade loptu i poentira – 27:18.

12. minut – Butkevičijus sa penala povećava na 22:16. Nedović posle solo prodora polaže – 22:18.

11. minut – Petrušev zakucava – 20:16.

1. ČETVRTINA

10. minut – Birutis poentira – 20:12. Nedović pogađa za dva – 20:14.

9. minut – Žalgiris povećava poenima Lekavičijusa sa penala – 18:9. Lazić trojkom smanjuje rezultat – 18:12.

8. minut – Butkevičijus sa linije bacanja prekida minute bez poena – 14:9. Šmits pogađa svoj osmi poen – 16:9.

6. minut – Petrušev poentira – 12:9.

5. minut – Šmits još jednom pogađa trojku – 12:5. I to posle ofanzivnog skoka domaćih. Kuzmić posle ofanzivnog skoka pogađa svoj peti poen – 12:7.

4. minut – Kuzmić je promašio prvo slobodno bacanje, a drugo pretvorio u poen – 9:5.

3. minut – Dimša postiže svoj četvrti poen – 6:4. Prva trojka na meču, strelac je Šmits – 9:4.

2. minut – Dobrić postiže prve poene za Zvezdu – 4:2. Zvezda preko Kuzmića dolazi do izjednačenja – 4:4.

1. minut – Brazdeikis postiže prve poene na meču – 2:0. Kradu loptu Litvanci, a Dimša pretvara u poene – 4:0.