VELIKA POBEDA ŽELEZNIČARA: Pančevci na domaćem terenu savladali „Spartak“ iz Subotice

21:52

09.12.2023

Pančevac

U 18. kolu Super lige fudbaleri „Železničara“ pobedili su na svom terenu „Spartak“ iz Subotice sa 2:1.

Pobednik je rešen u prvom poluvremenu. Već u 6. minutu prvi su zapretili domaći fudbaleri. Šutirao je Konatar iskosa sa leve strane, ali golman gostiju uspeo je loptu da izbaci u korner. U 10. minutu Spartak je bio matiran iz dva poteza. Grgić je lucidnim potezom petom proigrao Romanića, a ovaj je brži od svojih čuvara, koji nisu očekivali ovakvo progravanje, ulazi u šesnaesetrac i preciznim udarcem šalje loptu u gol. Nisu se još ni utišali promrzli domaći navijači, a gosti su već izjednačili. Toševski je ostao zaboravljen u petercu Železničara i nije mu bilo teško da izjednači rezultat. U 30. minutu posle jednog centaršuta najviši u skoku bili su Pavlov i golman Vulić, koji odbija loptu, a ona dolazi do Hajdina, koji je plasitra u praznu mrežu. Ispotaviće se da je ovo i konačan rezultat, jer u drugom poluvremenu Spartak je imao više od igre, ali domaći fudbaleri uspeli su da se odbare. Trener Železničara na kraju utakmice istakao je da je njegov tim osvojo tri veoma važna boda.

– Pribojavali smo se ove utakmice, jer znali smo da „Spartak“ ima izuzetno kvalitetnu ekipu i nisu u prvih 8 na tabeli. Uplašili smo se posle brzog izjednačenja, ali uspeli smo da postignemo drugi gol i da sačuvamo vođstvo. Nismo se svesno povukli u drugom poluvremenu, već nas je protivnik na to primorao i ova pobeda je zbog toga još draža. Pre dva meseca mogi su nas već videli u nižem rangu, ali evo sad smo trenutno van opasne zone ispadanja iz Super lige – zaključio je trener Nenad Mijailović.

Nakon 18. kola „Železničar“ se nalazi na 12. mestu na tabeli sa 17 osvojenih bodova.