Sergej, Mitrović, pa Tadić: Srbija UBEDLJIVA protiv Švedske!

21:45

08.06.2024

printscreen/RTS

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras Švedsku u Stokholmu rezultatom 3:0 u poslednjem pripremnom meču za EURO.

Golove za srpski tim postigli su Sergej Milinković-Savić u 18, Aleksandar Mitrović u 60. i Dušan Tadić u 70. minutu.

Selektor Dragan Stojković Piksi napravio je nekoliko izmena u odnosu na poraz protiv Austrije u Beču (2:1), a šansu je bez dileme najbolje iskoristio golman Predrag Rajković sa nekoliko odličnih odbrana.

Od prvog minuta igrali su Nemanja Stojić i Filip Mladenović, dok su u nastavku šansu dobili kapiten Tadić, Filip Kostić, Nemanja Gudelj i Luka Jović.

Srbija će prvu utakmicu na EURO odigrati 16. juna protiv Engleske u Gelzenkirhenu.

Četiri dana kasnije sledi duel sa Slovenijom u Minhenu, a poslednji rival u C grupi biće Danska, 25. juna, takođe u Minhenu.