„Mi smo 2023. godine imali i rekordan prihod, koji je bio veći od dve milijarde, rekordnu operativnu dobit, koja je bila veća od milijardu evra i rekodan neto profit, koji je na nivou grupe bio 49 milijardi dinara, a na nivou Telekoma Srbije 35 milijardi“, rekao je Lučić.
On je naveo da korisnici sve manje koriste klasičnu fiksnu telefoniju, kao i da se umesto SMS-a sve češće koriste društvene mreže, posebno Vocap i Viber.
„Prihod od međunarodnog saobraćaja i klasične fiksne telefonije pao je za 10 godina 22 milijarde i on pada nezaustavljivo“, rekao je Lučić.
„Nama iz godine u godinu raste prihod, kao i operativni prihod, ali i dobit“, istakao je Lučić.
Prema njegovim rečima, troškovi kompanije su stabilni, ali je dug veći.
„Da biste investirali u opštu infrastrukturu i najmoderniju mobilnu mrežu, u trenutku kada niste imali sredstava u kompaniji, naravno da ćete to uraditi iz investicionog kredita“, rekao je Lučić.
Govoreći o svojoj nedavnoj poseti Frankfurtu, Lučić kaže da je zadovoljan rezultatima kompanije u Nemačkoj.
„Cilj moje posete bio je da predstavnicima naših klubova u dijaspori objasnim da mi jesmo tamo postali mobilni operator, da korisnici mogu bez promene broja da pređu kod nas u mrežu, da onda nemaju roming kada dođu u Srbiju. I takođe mogu da gledaju sve kanale, da li na televiziji ili na njihovom mobilnom telefonu s našom karticom“, rekao je Lučić.
On dodaje da je Nemačka naša najmnogoljudnija dijaspora.
„Višestruko veća nego u Austriji, gde smo prvo krenuli. Mi u Austriji imamo sad oko 240.000 korisnika. Prošle godine smo u Austriji imali prihod od oko 30 miliona evra, ali Nemačka će to višestruko da nadoknadi“, rekao je Lučić.
Dodaje da će u gradovima Nemačke biti po jedna poslovnica Telekoma Srbije, gde će građani moći da se raspitaju o uslugama koje ta kompanija pruža.
„Jedna od usluga jeste i kupovina tagova za putarinu u svim našim poslovnicama u Nemačkoj, Švajcarskoj i Austriji, a koji važe u Srbiji, Crnoj Gori i Severnoj Makedoniji“, kazao je Lučić.
(B92)