
Najviše poskupeli salata i hleb
U Tehničkoj školi “23.maj” smer je četvorogodišnji, a praktičan deo nastave realizuje se u saradnji sa JKP “Higijenom” i “Vodovodom”.
U Tehničkoj školi “23.maj” smer je četvorogodišnji, a praktičan deo nastave realizuje se u saradnji sa JKP “Higijenom” i “Vodovodom”.
Svi svršeni osmaci i učenici koji su pred kraj osmogodišnjeg školovanja, a koji žele da se bave zaštitom životne sredine mogu da upišu smer tehničar za zaštitu životne sredine u Tehničkoj školi “23.maj”. Smer je četvorogodišnji, a praktičan deo nastave realizuje se u saradnji sa JKP “Higijenom” i “Vodovodom”, javlja RTV Pančevo
Kada se radi o stručnim predmetima učenicima je zanimljivo kada na praktičnom primeru mogu da urade neophodne analize zemljišta, vode.
Kroz školovanje učenici imaju blok nastavu, te u sklopu nje izlaze na teren na Tamiš radi se uzorkovanje vode, zemljišta. Takođe u sklopu prakse odlaze u Reciklažni centar, obilaze deponiju na putu za Dolovu, koja je jedna od savremenijih. Redovnu praksu sprovode u saradnji sa JKP “Higijenom” i”Vodovodom”.
Profesorka Nataša Sekulić ističe da je jako važno šta jedemo, kakvu hranu jedemo i vazduh koji udišemo te je zbog toga ovaj smer veoma perspektivan i u budućnosti veoma aktuelan.
„Smer traje četiri godine , školujemo tehničara za zaštitu životne sredine. Učenici donose uzorke iz svog dvorišta, bunara i njih direktno analiziramo. To je učenicima jako zabavno i direktno saznaju šta ima u uzorku zemlje ili vode u njihovoj bašti“, rekla je Sekulićeva i dodala da je jako važno da nauče da raspoznaju izvore zagađenja i koje čestice ti izvori ispuštaju i kako da reaguju.
(Pančevac/RTV Pančevo)