OPOVO: Svečano proslavljen najveći hrišćanski praznik

11:00

21.04.2025

Podeli vest:

Foto: Glas Opova

U sva četiri mesta opštine Opovo svečano je proslavljen najveći hrišćanski praznik. Uz prisustvo velikog broja vernika, svečano je bilo na liturgijama u pravoslavnim crkvama kao i u rimokatoličkoj crkvi u Opovu.

Predsednica opštine Anka Simin Damjanov prisustvovala je na liturgijama u Opovu i Sefkerinu i svim vernicima opštine čestitala veliki hrišćanski praznik.

– Danas proslavljamo najveći hrišćanski praznik Vaskrs, a posebna je radost danas što praznik proslavljaju zajedno i katolička i pravoslavna crkva. Koristim priliku da čestitatm svim našim sugrađanima ovaj veliki praznik, da ga proslave u duhu zajedništva, radosti i sreće, okruženi svojim najmilijima u svojim porodicama, jer porodica jeste stub našeg društva. Tako možemo da postanemo još bolji ljudi davajući dobro drugima možemo da očekujemo da se dobro i nama vraća. Hristos vaskrse i srećan Uskrs, poručila je Simin Damjanov.

Naravno, najveću pažnju, posebno najmlađe populacije, privukla je tradicionalna manifestacija „Lov na uskršnja jaja“, koja se održava u organizaciji Srpske pravoslavne opštine Sefkerin. Kako prenosi Glas Opova više stotina dece iz cele okoline skupljala su ukrašena uskršnja jaja u porti sefkerinske crkve. Zlatno jaje, ove godine je pronašao Aleksa Gligor iz Sefkerina i on je od strane organizatora nagrađen poklon paketom.

Za ovu manifestaciju, donacijama građana prikupljeno je 1900 ukrašenih uskršnjih jaja.

(Pančevac/Glas Opova)

OPOVO: Predškolci sa predsednicom opštine ukrašavali uskršnja jaja

USKRŠNJI BAZAR U PANČEVU: Žene iz Opova izložile svoje ručne radove

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre postavljanja komentara, molimo pročitajte i složite se sa uslovima korišćenja


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.