Idvor: Nastavljaju se radovi na staroj školi

14:00

16.12.2025

Podeli vest:

Foto: RTV Kovačica

U Idvoru se nastavljaju radovi na staroj školi – muzeju „Mihajla Pupina“, jednom od najvažnijih kulturno–istorijskih objekata ovog kraja.

Projekat, vredan 30 miliona dinara, realizovaće se tokom narednih nekoliko meseci, a cilj je potpuna obnova i modernizacija objekta. Planirani radovi obuhvataju uvođenje novih elektroinstalacija, instalacija za vodovod i kanalizaciju, gromobranskih sistema, kao i telekomunikacionih i signalnih instalacija, prenosi RTV Kovačica.

Biće nabavljena nova električna i sanitarna oprema, postaviće se oprema za video-nadzor i ozvučenje, dok će unutrašnjost objekta proći kompletnu građevinsku sanaciju – uključujući zidove, plafone i podove. Realizacija ovog projekta omogućena je zahvaljujući podršci Ministarstva kulture, koje je izdvojilo 10 miliona dinara,  kao i Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, koji je obezbedio 20 miliona dinara.

(RTV Kovačica)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre postavljanja komentara, molimo pročitajte i složite se sa uslovima korišćenja


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.