




Margićani i ove godine obeležili svoju slavu
o je jedan od najradosnijih dana na teritoriji MZ Gornji grad. Sve više ljudi je sa nama, svima se zahvaljujemo, od običnog čoveka do gradonačelnika koji pomažu da MZ funkcioniše besprekorno

LEKARSKI PODVIG: Dr Kovjanić pri Misiji UN u Africi
Dr Nenadu Kovjaniću je drago što je prvi lekar iz naše bolnice koji je učestvovao u mirovnoj misiji. Prija mu to što je na adekvatan način predstavio i Pančevo i našu Opštu bolnicu

13. „Gajački kotlić“ okupio rekordnih 215 ekipa, među njima i Pančevci
Nakon nekoliko sati kuvanja u debeloj hladovini i još toliko većanja žirija, pobedio je posle više godina domaći takmičar – Živa Jovanović

JAVNE ČESME u Pančevu čiste
Pančevci u ovim vrelim danima imaju tu privillegiju da je voda sa svih javnih česmi, na kojima se i proverava, potpuno bezbedna i za umivanje i za piće.



NOVO SELO: Izložene slike iz zbirke Stevana Đakonovića
Izloženo je 16 slika rađenih u tehnici ulje na platnu i dva crteža umetnika iz pomenutog mesta, Pančeva i Starčeva.

SPORT I DRUŽENJE: Balotanje nadomak Tamiša
Na turnirima se sreću dobri ljudi i sportisti, pa Pančevci gledaju da ugoste sve njih na isti način kako doživljavaju gostoprimstvo kada putuju širom zemlje

Pančevac Slavko Radojčić nosilac Cerske spomenice
Precima u čast, potomcima u zavet, 15. put iz Šapca ka Ceru i spomen-kompleksu u Tekerišu kreću se učesnici Cerskog marša – hodočašća dugog više od 35 kilometara.


FELJTON: Kako smo rasli i dorasli – Od krajcarice do gejmera
Sasvim obična istorija Pančeva (2)

TRENIRAJ, TELEFON NE DIRAJ
Članice Plesnog studija „Balerina“ iz Kovačice aktivne su i tokom letnjih meseci i u predhodih nedelju dana boravile su na letnjem kampu na Divčibarama.






UŽAS U PANČEVU! ZAMALO DETE DA UMRE!
Drug umotao dečaku (13) glavu u foliju i snimao za tiktok, Na svu sreću, došao mu je brati i naišla je prolaznica, zahvaljujući kojoj je moj sin sada živ, priča majka dečaka.

Novo Selo: Izložba slika iz Zavičajne zbirke Stevana Đakonovića
Otvaranje izložbe je 17. avgusta u 19 sati u galeriji Doma kulture "3.oktobar" u Banatskom Novom Selu

POČEO LETNJI PROGRAM: Za svakog po nešto
Sudeći po reakcijama publike, željno su se čekali letnji programi i Doma omladine i Kulturnog centra. Večeras „Opozit žurka” za mlađariju u bašti Doma omladine.















