FK Železničar pobedio Tekstilac iz Odžaka 2:0

Utakmicu u Bačkoj Palanci, u kojoj su Pančevci savladali Tekstilac, obeležila teška povreda iskusnog golmana gostiju Zorana Popovića.

18:39

19.10.2024

printscreen/YT/Arena

Fudbaleri Železničara iz Pančeva pobedili su danas na gostujućem terenu u Bačkoj Palanci Tekstilac iz Odžaka 2:0, u 12. kolu Super lige Srbije.

Ali, sve što se dešavalo u susretu 12. kola Mozzart Bet Superlige u Bačkoj Palanci ostalo je u senci desetominutnog prekida između 20. i 30. minuta, najpre dok se ukazivala pomoć na licu mesta Zoranu Popoviću, a onda i dok su kola hitne pomoći odvezla iskusnog golmana Pančevaca.

Dobio je vrlo jak udarac u glavu, pošto su, u borbi za loptu, u njega uklizali Ukačukvu i Milikić i bilo je vrlo neprijatno gledati te scene sve dok se nekadašnji rezevrni čuvar mreže nije koliko-toliko podigao na noge. Što je najgore za Železničar, to nije bio jedini peh koji ih je zadesio ovog popodneva. Nedugo zatim povredio se i Milikić, zamenio ga je Milunović, kome će je pred kraj poluvremena pukla arkada, a trener Marko Savić ionako nije mogao da računa na Mitrovića, Stojanovića, Lokosu, Pirgića…

Prednost Železničaru doneo je Lazar Romanić golom u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je Fransis Eze pogotkom u četvrtom minutu nadoknade vremena drugog poluvremena.

Vezista Tekstilca Leontije Vasić dobio je direktan crveni karton u 87. minutu.

Železničar iz Pančeva se nalazi na 10. mestu na tabeli sa 16 bodova, dok Tekstilac iz Odžaka zauzima 13. poziciju sa 11 bodova.

Železničar će u narednom kolu u Pančevu dočekati Novi Pazar, dok će Tekstilac iz Odžaka igrati u Beogradu protiv IMT-a.

TEKSTILAC – ŽELEZNIČAR 0:2 (0:0)