GRAN KANARIJA OSVOJILA TITULU U EVROKUPU: Još jedan španski tim sledeće godine u Evroligi!

23:41

03.05.2023

Printscreen/Twitter/7DAYS EuroCup

Španska ekipa igraće sledeće sezone Evroligu.

Ekipa Gran Kanarije pobedila je Turk Telekom 71:67 u finalu Evrokupa i osvojila ovo takmičenje.

Ekipa Jake Lakoviča je za nijansu odlučnije ušla u finalni meč. Poveli su posle prve četvrtine 29:23.

Međutim, u nastavku su potpuno preuzeli inicijativu, zatvorili napad Turk Telekoma i „pucali iz svih oružja“. Ostvario je španski tim neverovatnu seriju od 15:0 u drugom kvartalu što im je donelo veliku prednost na poluvremenu od 50:33.

Delovalo je da je veliki deo posla završen, ali tim iz Ankare odgovorio je u trećem u periodu na isti način. Posle serije 14:2, gde je Gran Kanarija bila potuno nesnađena na svojoj polovini, rezultat je bio 55:47, a do kraja treće četvrtina 61:55.

Usledila je jako neefikasna poslednja četvrtina, u kojoj su obe ekipe igrale čvrstu odbranu, ali i loše napade. Turk nije uspeo da stigne do preokreta i promeni stanje na semaforu.

Najefikasniji kod pobednika bio je Šurna sa 18 poena, Sloter je upisao 16.

Turk Telekom je vodio Džons sa 17 poena, a pratio ga je Grant sa 16.

(Pančevac/Sportske)

LEP GEST KOŠARKAŠA REAL MADRIDA: Trening započeli minutom ćutanja za nastradale mališane VIDEO

DANAS I ATLETIKA TUGUJE: U 32. godini preminula svetska šampionka na 100 metara i osvajačica olimpijskog zlata