KOŠARKAŠICE U 15 SATI IGRAJU ZA POLUFINALE EVROBASKETA Za protivnika imaju Belgiju koja se tokom prvenstva pokazala kao najbolja ekipa!

14:40

22.06.2023

printscreen/ig: kosarkanadlanu

Košarkašice Srbije igraju danas od 15 časova protiv selekcije Belgije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Ljubljani.

Belgija je izborila direktan plasman u četvrtfinale EP, pošto je osvojila prvo mesto u grupi sa tri pobede. Srbija je bila druga u grupi D, a u osmini finala je savladala Veliku Britaniju 66:60.

„U dosadašnjem toku prvenstva pokazala se kao najbolja ekipa. Pobeđivale su sa 35-40 razlike. Sjajna ekipa, predvođena Emom Meseman koja je najbolji strelac ovog prvenstva, imaju i najboljeg asistenta. To govori da igraju jako dobro. Znamo šta ta utakmica nosi, šta nam je bio cilj pre početka, ovo Evropsko prvenstvo vodi na Olimpijske igre i to stalno treba da nam bude u mislima”, izjavila je srpska košarkašica Nevena Jovanović, prenosi Tanjug.

Pobednik meča Srbija – Belgija igraće u polufinalu sa boljim iz duela između Francuske i Crne Gore.

Košarkašice Srbije su aktuelni šampion Evrope, pošto su dve godine u finalu pobedile Francusku 63:54.