NIŠTA OD FINALA I PONAVLJANJA NOVAKOVOG USPEHA Međedović izgubio od Amerikanca na turniru u Astani! VIDEO

15:49

02.10.2023

printscreen/ig: tennis.serbia

Srpski teniser Hamad Međedović nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Astani.

Od Međedovića je u tri seta bio bolji od Amerikanac Sebastijan Korda, a konačan rezultat bio je 7:6, 6:7, 7:6.

Mladi Hamad je na ovaj način ostao bez prilike da se bori za titulu koju je prošle godine osvojio Novak Đoković, a Korda će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Ofner – Manarino.

Odlično je odigrao prvi set Međedović, služio ga je servis, te je stigao do taj-brejka koji je dobio sa 10:8 i pored toga što je prvi izgubio mini brejk, te je u jednom trenutku bilo 5:3 za Kordu. Zadržao je fokus mladi Hamad, preokrenuo tok seta u svoju korist i poveo sa 1:0.

Drugi set bio je preslikan kao prvi, brejka nije bilo, te se ušlo u gem odluke. Tu je zablistao Korda, počistio je Međedovića sa 7:2 i izjednačio je u setovima.

Za kraj – ponovo taj-brejk. Odlično su servirali i Korda i Međedović, brejka nije bilo, pa je, kao i u prva dva seta, odluka pala u taj-brejku. Ponovo je Amerikanac imao više koncentracije, slavio je sa 7:3 i ušao u finale Astane gde će, kao što smo već naveli, igrati protiv boljeg iz meča Ofner – Manarino.

(Pančevac/Kurir)

OVO MOGU SAMO VELIKANI! Pogledajte kako je Novak izveo senzacionalni udarac u golfu VIDEO

U TEŠKOM MEČU MEĐEDOVIĆ DOŠAO DO POBEDE Za finale čelendžera na Majorci će se boriti protiv Španca ili Francuza!