10. KOLO SUPER LIGE: Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Železničar

Crveno-beli u sledećem kolu gostuju IMT-u, dok će Železničar dočekati Mladost

22:02

27.09.2024

FB/Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Železničar iz Pančeva rezultatom 2:1, u meču 10. kola Superlige Srbije.

Golove za Zvezdu postigli su Vanja Drkušić u 33. minutu i Luka Ilić u 70, strelac jedinog gola za Železničar bio je Eze u 63.

Fudbaler Železničara Nikola Jovanović je u 21. minutu uputio šut, ali je lopta prošla pored gola Crvene zvezde.

Zvezda je povela u 33. minutu. Drkušić je postigao gol posle kornera koji je izveo Timi Maks Elšnik.

Fudbaleri Zvezde su u 36. minutu tražili penal. Milikić je odgurnuo Duartea, ali sudija Srđan Jovanović nije pokazao dosudio jedanaesterac.

Novu priliku za Zvezdu imao je Jegor Prucev je u 45+1. minutu. Ruski fudbaler je posle prodora po desnoj strani šutirao preko gola Železničara.

Elšnik je u 54. minutu uputio udarac sa 20 metara, ali je golman Železničara Popović usmerio loptu u korner.

Železničar je izjednačio u 60. minutu. Drkušić je uputio dodavanje golmanu Crvene zvezde Omriju Glazeru koji je izgubio loptu, Eze se najbolje snašao u šesnaestercu i postigao gol. Glazer je zbog povrede morao da napusti igru u 63. minutu.

Drugi gol za Zvezdu postigao je Ilić u 70. minutu posle asistencije Nemanje Radonjića.

Ovo je bila poslednja provera Zvezde pred gostovanje Interu u drugom kolu Lige šampiona.

Zvezda je prva na tabeli SLS, ima 25 bodova. Železničar je na sedmom mestu sa 13 bodova.

Crveno-beli u sledećem kolu gostuju IMT-u, dok će Železničar dočekati Mladost.